Szybki kontakt+48 691 444 416
PL EN DE

Wanna SPA w Twojej rezydencji

Wanna z hydromasażem (potoczna nazwa to wanna SPA) kiedyś była wykorzystywana tylko i wyłącznie do celów medycznych. Dostępna była w ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach i uzdrowiskach. Z roku na rok coraz więcej osób dostrzegało jednak i doceniało zbawienny wpływ tego rozwiązania na organizm. I mowa tu zarówno o ciele, jak i o duchu. Przez to zaczęła pojawiać się również w luksusowych hotelach, centrach odnowy biologicznej i aquaparkach, a dziś nierzadko spotyka się ją w prywatnych rezydencjach. Spora konkurencja na rynku i rosnące nią zainteresowanie sprawiło, że jest w zasięgu finansowym dużej części społeczeństwa. Dlatego też w dzisiejszym materiale chcemy odpowiedzieć na pytanie jakie korzyści przynosi regularne korzystanie z wanny SPA, na co należy zwrócić uwagę przy jej budowie w domu lub ogrodzie i ile kosztuje jej eksploatacja.

Jakie korzyści daje wanna SPA?

Podczas korzystania z wanny SPA na ludzki organizm oddziaływają trzy siły tj. woda, masaż i ciepło. Dzięki ich połączeniu powstał ciekawy rodzaj relaksującej terapii. Jest ona tak przyjemna, że często nie jest utożsamiana z zabiegiem medycznym. Warto w tym momencie podkreślić, że regularne kąpiele korzystnie wpływają w zasadzie na każdy układ naszego ciała: nerwowy, krwionośny, ruchu, limfatyczny, oddechowy, pokarmowy, a nawet hormonalny. O zdrowotnym wpływie wody można pisać prace doktorskie. My skupimy się na kilku najważniejszych zaletach hydromasażu. I tak:

 • poprawia krążenie krwi,
 • dotlenia i uelastycznia tkanki,
 • rozluźnia i regeneruje mięśnie,
 • zmniejsza ból stawów,
 • wspomaga wydzielanie endorfin,
 • poprawia nastrój,
 • usuwa zmęczenie,
 • uspokaja,
 • odpręża.

O czym pamiętać decydując się na budowę wanny z hydromasażem?

By wybrać najlepszą wannę z hydromasażem do swojego prywatnego SPA trzeba wziąć pod uwagę oprócz indywidualnych preferencji przede wszystkim miejsce, w którym chcemy ją postawić. I od tego trzeba właśnie zacząć. Pozwoli to lepiej zaplanować transport, czy chociażby doprowadzić energię elektryczną. Uwaga! Nie ma możliwości podpięcia urządzenia na krótko do gniazdka. Jest to niezgodne z wymogami bezpieczeństwa.

Przed umieszczeniem wanny SPA w pomieszczeniu zamkniętym należy je wcześniej oczywiście odpowiednio przygotować. Trzeba pamiętać, że po jej uruchomieniu wystąpi zjawisko skraplania się wilgoci. Skuteczna wentylacja dopasowana do kubatury to podstawa. Dobrym rozwiązaniem jest rekuperacja mechaniczna. Można też zastosować basenowe osuszacze powietrza. Z kolei w przypadku umieszczenia wanny SPA w ogrodzie niedopuszczalne jest jej postawienie na samej trawie. Podłoże musi być równe i stabilne. Świetnie sprawdzi się kostka brukowa lub wylewka. Oprócz tego należy wybrać takie urządzenie, które będzie posiadało wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne tj. deszcz, wiatr, słońce, mróz, grad.

Ważnym aspektem jest również wielkość. Na rynku dostępne są zarówno wanny 2-3 osobowe, jak i takie, które są w stanie pomieścić 7 lub 8 dorosłych osób. To, którą wybrać zależy od ilości użytkowników i powierzchni miejsca, w którym ma stanąć. Warto pamiętać, że możliwości jej wykorzystania rosną wraz z jej rozmiarem. Należy to mocno wziąć pod uwagę zwłaszcza prowadząc bogate życie rodzinne i towarzyskie.

Konsultanci firmy Admar System chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego modelu i producenta. Co więcej, wieloletnie doświadczenie w branży i świadczenie kompleksowej usługi tj. od projektu po uruchomienie wyróżnia nas na tle konkurencji. Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi zrealizowanymi projektami. Znaleźć można je TUTAJ.

Dodatkowe wyposażenie

W celu zwiększenia funkcjonalności prywatnej wanny z hydromasażem warto pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu. Wewnątrz niej znajduje się schodek, który ułatwia wchodzenie, ale pokonanie wysokości ok. 90 cm nawet dla wysportowanego mężczyzny może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego dobrze jest zakupić schodki. Drugim dodatkiem, o którym warto pomyśleć jest podnośnik pokrywy. Sama w sobie nie jest bardzo ciężka, ale przy większych gabarytach jej założenie wcale nie musi być takie proste. Ciekawym rozwiązaniem jest również system bluetooth, umożliwiający słuchanie relaksacyjnej muzyki, barek czy też stolik do wanny, zwłaszcza jeśli zamierzamy często zapraszać znajomych i przyjaciół.

Koszty eksploatacji wanny z hydromasażem

Tym, co często blokuje decyzję o zakupie wanny SPA jest błędne przeświadczenie o wysokich kosztach jej utrzymania. Jeśli zamierzamy korzystać z niej 3-4 razy w tygodniu przez około godzinę to miesięczne koszty eksploatacji powinny oscylować w granicy 200-400 zł. Lwią część kwoty stanowi energia elektryczna, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Jeśli będzie produkować wystarczająco dużo energii to podaną powyżej kwotę można znacznie zmniejszyć. Koszty uwzględniają również wymianę wody co kilka miesięcy (w przypadku systemu chlorowego i aktywnego tlenu co 3-4 miesiące) oraz zakup chemii, niezbędnej do utrzymania wanny w czystości. Jak zatem widać to niewielka cena za odrobinę luksusu i ogromną dawkę przyjemności.

Masz pytanie?

Napisz do Nas!

Email*
Telefon
+48
  Treść wiadomości*
  Wyślij wiadomość