Szybki kontakt+48 691 444 416
PL EN DE

Blog

Czy zadaszenie basenowe jest potrzebne?

Odpowiedź na pytanie czy obiekt ma posiadać zadaszenie basenowe i jaki typ uzależnione jest od indywidualnych potrzeb i preferencji oraz warunków klimatycznych charakterystycznych dla konkretnej lokalizacji. W niniejszym materiale postaramy się wskazać najważniejsze korzyści płynącego z posiadania tego rozwiązania oraz pokażemy różne opcje instalacji.

Korzyści płynące z posiadania zadaszenia basenowego

Decydując się na basen ogrodowy z zadaszeniem zyskujesz szereg korzyści, a mianowicie:

 • woda jest chroniona przed zanieczyszczeniami (liśćmi, insektami, kurzem - nie musisz tracić czasu m.in. ciągłe ich wyławianie) i opadami deszczu,
 • zmniejszasz wydatki na chemię basenową (co jest ściśle powiązane z mniejszą ilością zanieczyszczeń),
 • zapobiegasz utracie temperatury, a przy ładnej pogodzie dodatkowo nagrzewasz wodę (następuje absorpcja ciepła słonecznego),
 • w przypadku posiadania dzieci (niestety pociechy z chęcią wykorzystują każdą, nawet najmniejszą chwilę nieuwagi rodziców) i/lub zwierząt minimalizujesz ryzyko ich przypadkowego wpadnięcia do wody (tyczy to się również małych, dzikich zwierząt jeśli Twoja posesja oddalona jest miasta),
 • możesz pływać kiedy chcesz – niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych (niestety nasza strefa klimatyczna charakteryzuje się dość kapryśną pogodą, ale dzięki takiemu rozwiązaniu Twój przydomowy basen może bez przeszkód funkcjonować przez kilka dodatkowych miesięcy w roku).

Rodzaje zadaszeń basenowych

Wyróżniamy trzy rodzaje zadaszeń basenowych z uwagi na ich wysokość. Pierwszy to modele o niskim pułapie. Warto je wybrać wtedy, kiedy nie chcemy zanadto przysłaniać panoramy ogrodu oraz nie planujemy pływania pod zamkniętym zadaszeniem. Cechuje je bardzo dobra odporność na ekstremalne warunki pogodowe – stawiają bowiem mniejszy opór niż wysokie konstrukcje.

Modele o średniej linii stanowią swego rodzaju kompromis między konstrukcją niską a wysoką. Niewątpliwym ich atutem jest to, że nie przysłaniają zanadto ogrodu, a jednocześnie pozwalają na swobodne i komfortowe zażywanie kąpieli gdy np. pada deszcz. Co więcej, nadają się do każdego typu basenu bez względu na jego kształt. Najpopularniejsze zadaszenie tego typu ma kształt półokrągły. Jest bardzo wytrzymałe na śnieg oraz gwałtowne porywy wiatru.

Jeśli chodzi o zadaszenia wysokie to najczęściej charakteryzują się one prostymi, pionowymi ścianami i dachem o łukowej konstrukcji. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie by bryła miała nieregularne kształty. Wszystko zależy od Ciebie – Twojej wizji i budżetu, który posiadasz na wykonanie inwestycji. Wysokie zadaszenie pozwala na swobodne chodzenie wzdłuż linii brzegowej basenu. Możesz również utworzyć wewnątrz strefę relaksu – ustawić leżaki lub meble ogrodowe. Chwile spędzone z rodziną lub przyjaciółmi będą jeszcze wspanialsze.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są też modele mieszane – np. pierwszy segment jest wysoki, a kolejne już niskie. Zyskujesz możliwość pływania niezależnie od warunków atmosferycznych, a jednocześnie piękny i zadbany ogród nadal znajduje się na pierwszym planie.

Podsumowując, zadaszenie basenowe to słuszna inwestycja. Jak widzisz masz wiele różnych opcji do wyboru. Musisz tylko zastanowić się, która z nich będzie najlepsza dla Ciebie i Twoich bliskich.

Jeżeli Jesteś zainteresowany/a tym produktem, uzupełnij krótki formularz, a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to tylko możliwe. 

Email*
Telefon
+48
  Treść wiadomości*
  Wyślij wiadomość

  Masz pytanie?

  Napisz do Nas!

  Email*
  Telefon
  +48
   Treść wiadomości*
   Wyślij wiadomość